זכויות ליורשים ודור שני

זכויות ליורשים ודור שניזכויות היורשים של הניצולים (אלמנות ודור שני):


הזכות לפנסיה סוציאלית של ניצולים יוצאי רומניה ושאר אירופה שנולדו עד שנת 1935 (כולל) והלכו לעולמם, יכולה לעבור בתנאים שונים ליורשים שהם האלמנים או האלמנות של הניצולים והם יקבלו פנסיית שארים לכל חייהם.

במידה וגם האלמן או האלמנה הלכו לעולמם, היורשים של הניצול יכולים להיות ילדיו (דור שני) או כל יורש חוקי אחר ע"פ צוואה. הדור השני זכאי למענק חד פעמי ולא פנסיה חודשית. (במקרים רבים מדובר במענק משמעותי כלכלית).

יש לעמוד בתנאים הבאים כדי לקבל את הזכות ליורשים:

חשוב - האלמנים או אלמנות של הניצולים צריכים לעמוד רק בסעיפים 1 ו-3 ושאר היורשים צריכים לעמוד בשלושת התנאים יחד):
 

1.הניצול שנפטר נולד לפני 1936 (לא כולל) וחי בזמן המלחמה באחת מהערים     שרשומות למטה ברשימה או בגטו. (רלוונטי לכל גטו שהיה ברחבי אירופה).

2. הניצול או אלמנתו נפטרו לאחר 27 ביוני 2002.      
                                                                 
3. הניצול הגיש בקשה לביטוח הלאומי בישראל לקבלת קצבת זקנה לאחר          1.4.75.


מומלץ ליצור עימי קשר במייל ולשלוח פרטים ראשוניים, או בטלפון כדי שאסביר מה רצוי לעשות. אנא ראו למטה את פרטי הקשר או כנסו בתפריט לכפתור האחרון - צור קשר.* לצערי רוב הבקשות של יורשים ודור שני של יוצאי בולגריה נדחות על ידי הביטוח הלאומי הגרמני.


רשימת הערים ברומניה שהוכרו לאחרונה כגטו פתוח:


בוקרשט, דורוחוי, בראשוב, ארד, פלוישט, פלטיצ'ן, טימישוארה, בוחוש, חוש, בראילה, דווה, סיביו, סוצ'אבה, קלאראסי, טורדה, טרגו פורומוס, איליה, פודו אילואיי, לוגוז'.

בשנת 2019 הכירו בערים הבאות:

יאסי, בוטושאן, גלץ, בקאו, פוקשאן, רומן, פיאטרה ניאמץ  ברלד, וסלוי, שטפנשט, קריובה, רומניקו סראט, אלבה יוליה, קונסטנצה, טרגו ניאמץ, טקוץ, הרלאו, בוזאו, פאשקן, טרגו מורש. 


בעבר הגרמנים הכירו כבר באיזור ובערים הבאות מרומניה:

איזור  טרנסניסטריה, צ'רנוביץ, מוגילב, גינטה. רשימת הערים בבולגריה:


דובריץ', קאזאנלק, קרדז'אלי, לובץ', נברקופ, ניקופול, פופובו, פרסלב, פרובאדיה, טרגובישטה, ימבול, פלובדיב, סופיה – הרובה היהודי – יוץ בונאר, בלגואבגרד, ביאלה סלאטינה, ברקוביצה, בורגס, דופניצה, וראצה, וידין, וארנה, חאסקובו, טרזיאן, לום, לוקוביט, נובי פאזאר, סטארה זאגורה, סיליסטרה, סליבן, סמוקוב, פילבן, פרדיננד, פאזארדז'יק, צ'ירפאן, קיוסטנדיל, קרנובט, ראזגרד, רוסה, שומן.רשימת גטאות בסלובקיה:


ברטיסלבה, ויהן, סרד, נובסקי. כמו כן הכירו בגטו אמסטרדם, גטו שנחאי בסין ועוד'.המידע הנ"ל חל על כל הגטאות שהיו באירופה ושהניצולים ויורשיהם טרם הגישו בקשות לפנסיה סוציאלית. 


דף הבית טלפוןפייסבוק